krediidikonto on telefoni teel võetav laen

Korduma Kippuvad Küsimused (KKK)

Krediidikonto on üsna populaarne laen. Laenusummad ulatuvad miljonitesse eurodesse. Alati kui on mingil tootel või teenusel turgu, siis on kohal ka turundajad. Kui on turundajad platsis, võid olla kindel, et sind meelitatakse mingit toodet või teenust tarbima.

Siit KKK lehelt leiad levinumad küsimused krediidikontode kohta. Lisaks annan sulle mõned nipid, kuidas leida soodne krediidikonto ja avaldan mõned näpunäited, kuidas laenuandjad meelitavad sind mingit krediidikontot võtma.

Korduma kippuvad küsimused on kõige rohkem esinevad küsimused krediidikontode kohta. Näiteks, milline on soodsaim krediidikonto, milliste trikkidega laenuandjad meelitavad sind laenu võtma, kuidas ära tunda krediidikonto laen, kes saavad krediidikonto laenu, kas vaadata intressimäära või krediidikulukusemäära jms.

Kes saab krediidikonto avada?

Krediidikonto saab avada:

  • Täisealine Eesti kodanik (või elamisluba omav kodanik). Vanus peab vähemalt 18-eluaastat olema. Mõne krediidikonto puhul 19 (Ferratum).
  • Kellel on püsiv sissetulek (sissetulekuna sobib töötasu või pension või dividendide tulu ja muud tulud)
  • Ja kellel ei ole maksehäireid.

Miks on KKM tähtsam kui intressimäär?

Intressimäär on ainult väike osa sellest, mis laenu tegeliku kulu moodustab. Krediidi kulukuse määr (KKM) on terve krediidi kulu koondav arv. Seega, intress näitab sulle väikest osa, aga KKM näitab kogu kulu. Krediidi kulukuse määra on kohustatud kõik ettevõtted näitama, kes finantstooteid pakuvad. Maksimaalne KKM on 61%. Tähtis on, et finantstoote pakkuja näitaks sulle krediidi kulukuse määra, mis spetsiaalselt sulle kehtib. Ehk KKM selle laenusumma ja perioodi kohta, mille sina valisid arvestades sinu sissetulekut ja väljaminekuid.

Kas sul on krediidikonto? Millise krediidikonto võtaksid?

Mul siiamaani pole krediidikontot olnud, aga ma kavatsen kindlasti võtta. Ma valiksin Credit24 krediidikonto, sest nad on krediidikonto valdkonnas turuliidrid. Tavaliselt suurim pakkuja on ka põhjusega suurim pakkuja. Teisena valiksin Monefiti, sest neil on väike laenusumma (50 eurot) ja innovaatiline tehnoloogia – telefoniga saab laenu lihtsalt võtta. Lisaks muidugi, eelmainitud krediidikontode KKM on alla 35%, mis tähendab, et need on ühed soodsamad krediidikontod.

Mis on Krediidikonto365.ee lehe eesmärk?

Tahame pakkuda adekvaatset ja täpset infot laenutoodete kohta. Meid huvitavad krediidikontod ja digitaalsed maksevahendid.

Sisuliselt oleme kolm kutti, kes vabal ajal uurivad innovaatilisi maksevahendeid.

Me oleme Andrus (mina kirjutan), Edgar ja Raiko. Vaata meist lehte.

Kes pensionär saab krediidikonto võtta?

Jah, pensionärid saavad krediidikonto laenu. Kedagi ei diskrimineerita.Krediidikonto võtmine on sama mis järelmaks või liising. 

Kuidas ma saan aru, milline laen on krediidikonto?

Paljudel laenudel on erinevaid nimesid. Näiteks tarbimislaen, väikelaen ja kiirlaen on kõik samade tingimustega laenud. Krediidikonto laen kannab ka erinevaid nimesid. Krediidikonto kohta öeldakse laenukonto, laenulimiit, krediidiliin ja krediidilimiit. Need kõik on sisult ja tööpõhimõttelt krediidikontod. Kuidas eristada kiirlaenu ja krediidikontot näed siit.

Krediidikonto intressimääraga 1,5%? Kas see vastab tõele?

Krediidikonto või kiirlaen intressimääraga 1,5% või 2,9% on turundustrikk. Sulle näidatakse soodsat intressi, et sa kliendiks tuleksid, aga laenu võttes tõuseb kogukulu ikka 30-40% kanti. Või isegi rohkem. Krediidikonto ja kiirlaenu puhul vaata alati krediidi kulukuse määra (KKM), mitte intressimäära.

Kuidas ja kus saab krediidikonto laenutaotluse täita?

Krediidikonto laenutaotluse saad täita digitaalselt. Selleks mine krediidikonto pakkuja lehele oma nutitelefoniga või personaalarvutiga. Identifitseerimine ja muu laenu võtmisega kaasneb käib digitaalselt. Ennast saad identifitseerida Mobiil-ID, Smart-ID ja ID-kaardi kaudu.

 

Kuidas arvestatakse krediidikonto intressimäära?

Krediidikonto intressimäär rakendub siis, kui kannad krediidikontolt raha välja. Kui sa krediidikontot ei kasuta, siis ta nö ”lihtsalt seisab” ja intressi ei arvestada, sest sa ei kasuta raha. PS! Intress tähendab tasu võõra raha kasutamise eest.

Milline on kõige soodsam krediidikonto?

Kõige soodsam krediidikonto on kõige madalama krediidi kulukuse määraga (KKM) krediidikonto. Madala krediidi kulukuse määra saab siis, kui kokku liita kõik laenu kulud. Näiteks: intress + lepingutasu + väljamaksetasu + kontohaldustasu + krediidihooldustasu. Neid tasusid on veel, aga saad aru küll, et krediidi kogukulu tekib, kui kõik krediidikontoga olevad tasud kokku liita. Tõnenäoliselt on Eestis soodsaim krediidikonto Credit24, sest nende krediidi kulukuse määr on 27%.

Kes Pakuvad Krediidikontosid?

Vaata krediidikonto laene ja pakkujaid.